Tej audycji nie będzie...

24 maja, 2009

...jeśli abonament RTV zostanie zlikwidowany. Takie słowa można było usłyszeć m.in. w Trójce (dead link). No to teraz zobaczymy, czy faktycznie nie będzie, bo Sejm uchwalił ustawę znoszącą abonament od przyszłego roku. I dobrze IMHO.

1. Michał Górny napisał(a):
24 maja 2009, 09:11:18

Ustawę czeka jeszcze długa droga. Musi jeszcze przejść przez Pana Liberum veto.

2. Dandys napisał(a):
24 maja 2009, 09:13:26

Nie oszukujmy się, kilka dobrych audycji zniknie. Bo kto chciałby się reklamować po albo przed teatrem radiowym, itp.? Chyba, że wprowadzą (o ile jest taka możliwość w ogóle) jakieś zbiórki dobrowolne od słuchaczy.

3. rozie napisał(a):
24 maja 2009, 09:35:27

Michał Górny: Nawet, jeśli zawetuje, w co wątpię, to spora szansa, że przegłosują odrzucenie weta.

Dandys: Nie dramatyzuj. Co miało zniknąć, to zniknęło już dawno. Brak abonamentu nie wyklucza dofinansowywania przez państwo. Poza tym, mało kto płacił, a i tak większość wpływów szła do TV, która zeszmaciła się ponad wszelką normę – tylko tasiemce i telezakupy puszczają. No i „superprodukcje”.

4. after.design napisał(a):
24 maja 2009, 10:20:32

Hym. Ale nie rozumiem co ma zniknąć i skąd ma zniknąć ? Już temat był poruszany. Przestają ludzie płacić abonament, ale będą szły dotacje z budżetu państwa. Tak więc wszyscy będziemy płacić z automatu…

blog poprawnypolitycznie

wp.pl

5. rozie napisał(a):
24 maja 2009, 10:34:32

after.design: No. Czyli media zyskają (więcej pieniędzy dostaną), ludzie nie stracą – zapłacą więcej, ale bez na opłat za przelewy, nie będą biegać płacić, okołoabonamentowej biurokracji typu kontrole i utrzymywanie tych bzdurnych, nieprzystających do rzeczywistości przepisów nie będzie… Dobrze.

6. after.design napisał(a):
24 maja 2009, 10:49:47

Rozie: pomijając to, że taka osoba jak ja, nie posiadająca TV zacznie płacić abonament, to nie podoba mi się milion innych rzeczy.

Ja po prostu śmieję się z głupoty TV i populizmu (bo nie wiem jak to inaczej nazwać) PO. TV jęczy „nie dostaniemy pieniędzy”, PO jęczy „nie zapłacicie więcej abonamentu”. Wybacz, ale uważam że TV publiczna to gówno. A dofinansowywanie takiego czegoś jak „gwiazdy srają na lodzie” z pieniędzy publicznych jest lekką przesadą i idiotyzmem.
Nie wierzę, że ta ustawa będzie na tyle dobra, żeby nie było z nią problemów.

7. rozie napisał(a):
24 maja 2009, 10:57:02

after.design: A mi się podoba, że nie będą mogli się przyczepić do mp3 playera z radiem, radia w samochodzie czy telefonu z radiem (i pewnie w sądzie bym skończył, bo w miejscu zameldowania AFAIK mam opłacony abonament). Co do poziomu TV publicznej całkowicie się zgadzam. I jeszcze materiały z DRM, których nie mogę swobodnie odtwarzać na stronie dają. Ale trochę dobrego też robią. Na Pingwinariach ciekawie mówili o swoim systemie nadawczym, bazującym na P2P. I myślę, że zwykłemu obywatelowi się nie pogorszy. A na rynkowe podejście i tak raczej szans nie było.

8. after.design napisał(a):
24 maja 2009, 11:02:28

Ale wolny rynek zweryfikowałby pasożytów. Jeżeli nie potrafili by się zmienić to by upadli i byłby koniec żenady.

9. rozie napisał(a):
24 maja 2009, 11:31:30

after.design: Ale sranie na lodzie akurat by zostało. Tak samo tasiemce. Jedyne, co mogłoby zniknąć, to „superprodukcje”. A upaść propaganda państwowa nie może. Jakoś trzeba ludzi tumanić, bo się państwo rozpadnie. ;->

10. jam łasica napisał(a):
24 maja 2009, 11:48:05

Rozumiem, że teraz w mediach publicznych
w ogóle nie będzie reklam, audiotele, TV szopingu, sponsorów prognozy pogody itp ;)

11. mateyko napisał(a):
24 maja 2009, 12:57:15

Ha wiecie że po zniesieniu abonamentu telewizja dostanie jeszcze WIĘCEJ? Abonament będzie zniesiony, z tymże abonament każdy może zdecydować czy chce płacić, a po jego zniesieniu zabiorą każdemu z kieszeni. Czyli mówią zniesiemy wam abonament ale już nie mówią że i tak po cichu ci się dobiorą do tyłka.

12. Paweł Ciupak napisał(a):
24 maja 2009, 13:20:32

„A dofinansowywanie takiego czegoś jak „gwiazdy srają na lodzie” z pieniędzy publicznych jest lekką przesadą i idiotyzmem.”

Nie martw się, dzięki nowej ustawie publiczne pieniądze będą iść i na „Taniec z Gwiazdami” w waszym ukochanym TeFałeNie.