Forumwars - gra RPG, parodia internetu.

23 kwietnia, 2009

Za namową Maćka, korzystając z czasu wolnego na urlopie, zainteresowałem się nową grą. Forumwarz to wieloosobowa (opcjonalnie, chyba da się grać samemu) gra RPG przez przeglądarkę. To, co ją wyróżnia, to fakt, że toczy się w internecie, a nie magicznym lesie. Czyli wyszukiwarka, fora, IM, webmail - wszystko w środku. No dobrze, nie w internecie. W parodii internetu.

W skrócie: dostajemy zadania (na początku głównie pwnowanie for internetowych) i wykonujemy je, aby zdobyć kasę na upgrade'y i sprzęt. Zdobywamy doświadczenie, czyli punkty rozwoju postaci. Niby wszystko, plus interakcja (opcjonalna) z innymi użytkownikami, czyli klasyczny (MMO)RPG. Tyle, że w przeglądarce.

Gra istnieje ponad rok i nadal cieszy się powodzeniem. Generalnie jest turowa - co 24h dostajemy możliwość kolejnych wizyt na forach (do wykorzystania w sposób dowolny - czy to questy, czy zwykłe nabijanie kasy), chociaż niektóre rzeczy są w czasie rzeczywistym (np. aukcje). W grze mamy wszystko, co w web 2.0 być powinno - fora, komunikator, pocztę, sklepy internetowe. Sporo malware'u i gadżetów.

Znamienne są klasy, które możemy wybrać Emo kid, Camwhore, Hacker i Troll. Ogólnie specyficzny rodzaj humoru, dużo wulgarności. Gra posiada zastrzeżenie, że jest przeznaczona dla osób, które niełatwo obrazić. Słusznie, bo sparodiowane jest chyba wszystko. Póki co, sklasyfikowałbym ją na wiek 15+.

Po dojściu do trzeciegopiątego poziomu mogę powiedzieć, że wciąga, pojawiają się nowe możliwości (np. aukcje), nowe questy i nowi znajomi w wewnętrznym komunikatorze (którzy dają nam nowe questy).

Polecam wszystkim znudzonym, niezadowolonym, znającym angielski, którzy zamierzają trollować na Joggerze czy gdziekolwiek indziej w internecie. Jak się komuś bardzo spodoba, albo nie wystarczy to, co jest, to można brać udział w tworzeniu gry.

Więcej informacji, w tym ciekawe szczegóły techniczne w notatce o Forumwarz na wiki (ang).

UPDATE: Gra nie jest w pełni darmowa - aby uzyskać dostęp do epizodów innych niż pierwszy, trzeba płacić. Na razie bawię się w rozbudowę postaci i multiplayer.

1. pecet napisał(a):
23 kwietnia 2009, 10:16:50

Grałem z rok temu, na początku wciąga, ale później strasznie nudzi.

2. Magnes napisał(a):
23 kwietnia 2009, 12:37:45

nie wytrzymałem 5 min. :P ogame też szybko się znudziło ;) coś ze mną nie tak chyba ;)

3. rozie napisał(a):
23 kwietnia 2009, 18:04:51

pecet: Nie wykluczam. To chyba każdy RPG tak ma? ;-