O czytaniu komentarzy na blogach.

04 lutego, 2009

Jogger ma to świetnie rozwiązane. Pozwala na prawie bezproblemowe, wygodne śledzenie komentarzy (prawie, bo wymaga zalogowania się) - przez bota jabberowego. Niestety, nie wszystkie silniki blogowe tak mają dobrze.

Inne popularne (przynajmniej wśród moich znajomych) silniki blogowe to Wordpress i blogspot (brr, Google, samo zło).

Wpisów zwykle nie ma tam wiele, podobnie komentarzy, ale bez automagicznego śledzenia łatwo przeoczyć odpowiedź na swój komentarz. Ale można czytać wszystko (bo niewiele tego jest). Tylko... jak?

W przypadku blogów na blogspocie, można subskrybować pojedyncze kanały RSS, odnoszące się do komentarzy do danego wpisu. Ale jest też niejawny (nie ma linka na stronie, w tym sensie ;-)) sposób, aby otrzymać w jednym miejscu komentarze do wszystkich wpisów, wystarczy zasubskrybować kanał RSS http://LOGIN.blogspot.com/feeds/comments/default i będą widoczne wszystkie komentarze. :-)

Na wordpressa niestety takiego sposobu nie znam. A szkoda... Liczę, że ktoś zna i się podzieli...

1. Rafał 'Malin' Malinowski napisał(a):
04 lutego 2009, 21:04:19

Wszystkie komentarze z wordpressa: http://www.example.com/wp-commentsrss2.php

Wszystkie komentarze do danego wpisu: http://www.example.com/wp-commentsrss2.php?p=1234

Wystarczyło pogooglać.

2. rozie napisał(a):
05 lutego 2009, 07:48:45

Malin: Dziękuję. Chyba nikt u siebie tego nie podał, a to przydatna funkcja, więc sądziłem, że nie ma. TBH nie googlałem.

Wygląda na to, że Jogger wypada najgorzej (dla nie mających konta), bo na joggerowym wiki nie widzę takiej możliwości. Tylko per wpis jest…

3. Piotr Szymczak napisał(a):
20 lipca 2009, 01:27:22

Mi właśnie chodzi po głowie serwis co by agregował RSSy, bo osobiście mam w zywzaju via rss czytać komcie. Ale potem w GR zostają martwe pozycje. Zazwyczaj temat na blogu żyje jakiś czas i po tym czasie skoro się już wszyscy wypowiedzieli można rrs wywalić ale kto o tym pamięta.
Gdybym potrafił chciałbym zrobić serwis, który pozwalałby na dodanie kanału RSS komentarzy notek które chcemy obserwować i stworzenie zbiorczego RSS który można by subskrybować.
Tylko tak się zastanawiałem gdzie tu biznes z tego zrobić :)