Lista zakupów na komórce, czyli: What are you talking about? Shopping!

28 listopada, 2008

Szukam sobie programu na komórkę do robienia listy zakupów, bo chodzenie z karteczką jest niewygodne, a w treści SMS trudno odhaczać załatwione pozycje. Musi być napisany w Javie i działać na Nokii 3110c. Ideałem by było, gdyby pozwalał na import listy zakupów z SMS. W sensie: robię listę na swoim telefonie i mogę komuś, kto posiada ten sam program, wysłać tę listę. No i musi być prosty w obsłudze.

Ewentualnie program mógłby pobierać listę z innego źródła (do głowy przychodzi mi email i adres WWW, ale SMS wydaje się najbardziej naturalny i uniwersalny). Fajnie, jakby SMS miał czytelny dla człowieka format, tak, żeby można było nawet bez programu napisać, ale to niekrytyczne.

Poza tym, musi pozwalać na predefiniowanie pozycji/list, by nie wpisywać za każdym razem pełnej nazwy, tylko robić "dodaj do listy" - testowałem kilka innych z Getjar (pod hasłem shopping, shop, list itp.) i wszystkie już na pierwszy rzut oka wypadły gorzej (głównie za sprawą wymaganego klikania, by coś dodać) niż Shopper v. 1.04 z roku 2004, który jest najbliższy ideałowi - pozwala predefiniować pozycje, a potem prosto dodawać je do listy. I jest prosty. Niestety, nie ma komunikacji między telefonami.

Ktoś kojarzy podobny soft (z komunikacją)? Inne propozycje rozwiązania? Od razu mówię, że wbudowana lista spraw do załatwienia jest zbyt skomplikowana (za dużo klikania). No i AFAIK nie ma eksportu SMSem.

1. Dandys napisał(a):
28 listopada 2008, 09:38:31

Też czegoś takiego szukam. Zaraz sprawdzę Shoppera, bo ja nie potrzebuję wysyłania listy SMS-em.

2. Pawelic napisał(a):
28 listopada 2008, 14:22:16

Spróbujcie tego: http://anonym.to/?http://www.box.net/shared/o55valgrit

mam nadzieję, że o takie coś chodzi ;)

Pozdrawiam.

3. rozie napisał(a):
28 listopada 2008, 18:09:39

Dandys: Liczę na to, że nie ja jeden mam taki „problem” i że coś wspólnie znajdziemy. ;)

Pawelic: To Twoje? Można źródełko? W sumie dziwi mnie mała ilość aplikacji w Javie. I jeszcze mniejsza dostępność kodów źródłowych… W sumie irytujące to jest, bo jak patrzę po programach, to dostęp do SMS z poziomu Javy chyba jest, istniejąca lista jest, eksport do txt to nawet ja w pół godziny pewnie napiszę... Ech.

4. Dandys napisał(a):
28 listopada 2008, 18:10:45

rozie: Ja wysiadam – Shopper jest moim ideałem jeśli chodzi o listę zakupów na komórce. Dzisiaj przetestowany. ;d

5. rozie napisał(a):
28 listopada 2008, 18:19:40

Dandys: U mnie jest klasy „dobry”. Pomijając wymianę w jakikolwiek sposób, nie ma się do czego przyczepić – przynajmniej tak z szybkiego klikania. No chyba, że podział na sklepy, na zasadzie, że ktoś kupuje chleb w 3 różnych sklepach i jak wie, w którym sklepie ma kupić, to od razu wie, który chleb. Wtedy mógłby automagicznie grupować per sklep… Ale to drobiazg i łatwo obejść nazwą.

6. Zed napisał(a):
08 lipca 2009, 17:32:35

Witam

Wszystkim z podobnymi problemami polecam darmową listę zakupów, którą można edytować nie tylko z komórki, ale też przez Internet (z komputera) i z możliwością synchronizacji między kilkoma osobami.

http://listonic.pl – wygodna lista zakupów

Na stronie jest filmik i krótki opis prezentujący możlwości listy.

Pozdrawiam