Statystki bloga - szybki rzut oka.

06 września, 2008

Zamiast korzystać ze statystyk, które oferuje Jogger (a w zasadzie znudziwszy się nimi), założyłem ok. 2 tygodnie temu konto na stat4u.pl i muszę powiedzieć, że wbrew temu, co Malin zapowiadał, jestem zadowolony. Szybki rzut oka (bo trudno mówić o miarodajnej statystyce dla danych z 14 dni), porównanie i wyniki:

Przede wszystkim o niebo lepsze są wyszukiwane słowa i frazy w wyszukiwarkach - w wersji joggerowej można powiedzieć, że nie istnieją. Rozsądne sortowanie (po ilości lub udziale procentowym - wersja joggerowa ma to jakoś dziwnie po KB OLST). Podawane są frazy wyszukiwania dla konkretnego wejścia.

Co do samych wyników to nie ma jakichś specjalnych zaskoczeń jak to niektórzy potrafią mieć, chociaż przyznam, że nie spodziewałem się akurat takich słów kluczowych (królują: multimo, aneks, thunderbird, debian oraz nokia). Ciekawie też wygląda rozkład systemów (Windows we wszystkich odmianach 57% tylko). Z Firefoksa korzysta 58% odwiedzających, z Opery 15%, MSIE - ok. 6%. Wejść z telefonu komórkowego więcej niż z Konquerora (chociaż oba to margines)! Google Chrome nie zanotowano (chyba, że przedstawia się domyślnie jakoś inaczej). 45% ludzi korzysta z rozdzielczości 1280x800 lub 1280x1024. Nie zanotowano przypadków użycia proxy.

Do tematu powrócę, jak tylko nazbiera się danych z dłuższego okresu, bo statystyki to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. :-)

1. Branch napisał(a):
06 września 2008, 18:20:12

Szkoda że Jogger nie udostępnia „gołych” logów z serwera WWW. To dopiero byłoby ciekawe!