Segregacyjny dylemat.

18 lipca, 2008

Przy okazji wysłanej wczoraj w firmie mailem instrukcji dot. segregacji śmieci przypomniał mi się mój odwieczny dylemat. Zwykle jest dokładnie opisane co gdzie ma trafić. Tak też było i w tej instrukcji. Natomiast - jak zwykle - pominięte zostały - stanowiące w moim przypadku spory odsetek - kartony po mleku i napojach. Takie papierowe, z dodatkiem folii lub aluminium wewnątrz.

Aktualnie wrzucam do papierów. Inni ludzie - różnie. Niektórzy do plastików wrzucają, inni do papierów jak widzę w pojemnikach.

Gdzie to wrzucać? Na pojemnikach nie ma info, na stronach - bywa rozbieżne (kiedyś przy okazji szukania znalazłem, że do plastików, na innej stronie, że do papierów - darujcie, linków nie mam pod ręką). Pomysły (najlepiej z uzasadnieniem/linikiem)? Teksty o tym, że nie ma sensu sortować, że jeden śmietnik potem itp. sobie darujcie - nie w tym rzecz.

1. Hoppke napisał(a):
18 lipca 2008, 08:32:01

W mojej okolicy takie opakowania zbiera w ogóle osobna jednostka, niestety nie odbiera opakowań spod drzwi i trzeba samemu im przywieźć.

A jeśli nie masz niczego takiego w okolicy, to pewnie nie robi różnicy gdzie takie opakowanie wrzucisz — wszędzie będzie równie nie na miejscu :)

2. huk napisał(a):
18 lipca 2008, 08:41:27

mozesz wrzucac gdzie chcesz, bo i tak to pozniej jest sortowane recznie – zazwyczaj smieci z kontenerow recyklingowych i tak trafiaja do jednego kontenera, niezaleznie czy sa ta butelki szklane czy np. papier

3. Różowy blog napisał(a):
04 marca 2009, 15:46:11

Segregacja śmieci - kartony po mleku i napojach.

Jakiś czas temu wyraziłem wątpliwośćco do sposobu segregacji kartonów po mleku i napojach. Dziś wątpliwość ta została rozwiana. Na kontenerze z plastikami pojawiła się naklejka z napisem tu wrzucaj kartony po mleku i napojach. Do zapami[...]