Znikająca poczta WP.

03 lipca, 2008

Zalogowałem się dziś przez webmaila do poczty na WP. Moją uwagę przykuł tytuł maila z listy mailowej, który wskazywał, że kumplowi udało się rozwiązać pewien problem. Kliknąłem i...

Od:      nieznany nadawca
Do:      brak adresatów
Data:    nieznana data wysyłki
Temat:   (brak tematu)

nagłówków również brak. Postanowiłem zrobić szybką diagnostykę...

Okazuje się, że po powrocie do spisu maili brak danych się utrzymuje - pusto wszędzie, rozmiar 0,0kB. Po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu sytuacja się powtarza, tzn. najpierw normalnie na liście widać nadawcę i temat, po kliknięciu robi się pusto (na stałe). Co ciekawe, problem dotyczy tylko jednego maila.

Na wypadek, gdyby chodziło tylko o jakąś migrację bazy, na razie im tego nie zgłaszam. Zobaczymy wieczorem, jeśli się utrzyma, to zrobię dokładniejszą diagnostykę.

1. Arietta napisał(a):
03 lipca 2008, 16:29:51

Miałam dokładnie to samo na interii, chyba jakieś 2 tygodnie temu. Nie rozumiem do dziś o co chodziło, przeszło samo.

2. rozie napisał(a):
03 lipca 2008, 20:05:32

I mi również przeszło. Nie wiem jak to dokładnie jest zrobione, ale jeśli webmail korzysta z np. javascript i z jednej bazy (nazwijmy ją baza szybkiego widoku) ładuje informacje o temacie, nadawcy itp., a po kliknięciu na maila dociąga dopiero treść nagłówki itp. z drugiej bazy (nazwijmy ją bazą pełnej treści), a następnie zapamiętuje wartości z tej drugiej bazy jako ważniejsze, to przy braku rekordu w bazie pełnej treści (np. awaria, migracja czy cokolwiek) będą właśnie takie objawy. Przy czym baz pełnej treści może być wiele. No ale jak to mają zrobione i co się tam działo – tylko oni wiedzą. ;)