Nokia 3110.

15 czerwca, 2008

Stało się. Zostałem posiadaczem Nokii 3110. Poniekąd przypadkowo, bo babcia stwierdziła, że potrzebuje telefonu, poszła i kupiła sobie abonament i właśnie tę Nokię (jej wcisnęli). W każdym razie przytomnie stwierdziła, że tylu funkcji to ona nie potrzebuje, więc mogę wymienić sobie telefon. No to wymieniłem, bo w moim nie ma javy, aparatu i bluetooth, a to się może przydać. ;)

Zatem zbliżyłem się do etapu opisanego przez Jajcusia we tym wpisie, czyli GPS. I tu powstaje pytanie o akcesoria.

Na pewno kupuję etui (zapewne wstrętny plastik, ale warunki mam dwa - odkryta klawiatura i zakryty ekran, a "skrórki", "kauczuki" i "alu" niespecjalnie spełniają te wymagania), bo telefon noszę luzem i rzucam nim, a etui dobrze absorbuje energię kinetyczną i ładnie się rysuje. ;)

Karta pamięci - 1GB starczy? Nie planuję trzymać fot/filmów na telefonie (choć robić będę w najwyższej rozdzielczości, o ile jest wybór), pytanie na ile mapy i programy są wymagające. Jeśli nie - 2 GB?

Ładowarka do samochodu jest dość groszowa, więc będzie. Co prawda rzadko jeżdżę, ale może zechcę mieć nawigację - jak opisano w ww. wpisie. ;)

Kabel USB (a może jest to "USB" jak w Nokii 6030? A może całkiem ten sam?) - będzie. Coś jeszcze z akcesoriów?

Ostatnie pytanie - na ile takie zabawy z GPS (zwł. nawigacja) wymagają transmisji danych? Na początku pewnie aktywuję któryś z pakietów, ale ciekawi mnie co potem. Liczę na komentarze w ww. kwestiach.

1. evildz napisał(a):
15 czerwca 2008, 17:55:04

Nokia 3110c? Może 8 miesięcy temu sens miał wybór między 1 a 2GB, ale teraz już nie ma. Kabel USB: oryginalny DKE-2. Chociaż ja głównie używam bluetootha.

Transmisja danych… No to chyba zależy od operatora.

2. bobiko napisał(a):
15 czerwca 2008, 18:12:52

transmisa danych to zalezy od operatora. najlepiej jest tutaj wykorzystać simplusa i pakiet internetowy 20 / 50 mb za odpowiednio 5/10zł na m-c.

Osobiście nie mam zaufania do programów napisanych w JAVA’ie, sam zresztą posiadam e50-2 z symbianem i jestem zadowolony cholernie :)

Co prawda nie mam wzbudowanego gps’a ale brat posiada takowy odbiornik i praktycznie mogę sobie „rysować” trasy :) jakie pokonuje rowerem.

Co do pamięci, to można miec 1gb, ale jak juz to wez 2gb :) się przyda troszke muzy. a filmu to i tak tylko w jednym formacie bedziesz odtwarzac :)

3. rozie napisał(a):
15 czerwca 2008, 18:33:39

bobiko: No simplus, simplus i właśnie o tych pakietach myślę (jeśli nie da się czegoś ściągnąć normalnie i przewalić do telefonu). Ja się tam jakimiś programami javowymi na 6030 bawiłem – działały. Odbiornik też będzie zewn. Muzy nie planuję – od tego mam playera mp3. Filmów tym bardziej. evildz: Bluetooth. Faktycznie jest. Ale kabelek to raptem 5 zł... ;)

4. Pomiędzy bitami napisał(a):
15 czerwca 2010, 20:48:42

Internet w komórce - jak zmniejszyć transfer.

Na urlopie byłem - z premedytacją - odcięty od sieci. Kontemplacja szumu wiatru i fal to Dobra Rzecz, ale co za dużo, to i świnia nie zje, więc w pewnym momencie zapragnąłem sprawdzić, co się na świecie dzieje. Tradycyjne gazety, które b[...]

5. Pomiędzy bitami napisał(a):
18 czerwca 2011, 09:27:01

Zalany telefon - naprawa.

Chcąc nie chcąc udało mi się zdobyć nową sprawność na wyjeździe - ratowanie zalanego telefonu. Okazało się, że nie wszystkie plecaki są wodoszczelne. Ten, który pożyczyłem wykazał się praktycznie zerową ochroną przed deszczem. W [...]