Planetowe problemy.

22 maja, 2008

Planeta wróciła "na miejsce", czyli jest dostępna pod swoim stałym adresem (to już było) i generowana na "właściwej" maszynie (tego nie było). Nie oznacza to powrotu jihada AKA akademia do sieci, niestety. Nie wszystko poszło gładko...

Po pierwsze, nie pokazują się zdjęcia z feedu z flickra (patrz post suffa z 2008-05-18). Nie mam(y) pojęcia, co jest przyczyną - wersja planety taka sama jak u mnie, konfig ten sam... Być może chodzi o brak jakiegoś pakietu na nowej maszynie - będę wyjaśniał z ike'iem jeszcze, bo niedziałanie fotek mnie drażni. Pomysły jakieś?

Po drugie, po (nieudanej) diagnostyce powyższego problemu zapomniałem odhaszować generowanie treści w cronie, dzięki czemu mamy małe zaległości (doba-dwie). Poprawione, przy okazji szybszej maszyny i łącza

Po trzecie, to ambitne(?) plany nie wypaliły i nie ma szansy na dobicie do 30 osób do czerwca. Przeżyjemy.

Po czwarte, nie wiem czemu stary wpis anshee'ego się pojawił na planecie. Może coś update'ował (oby! bo wszystko działało normalnie, a teraz się kaszani, więc może przewrażliwiony jestem).

UPDATE: pomogło doinstalowanie curla i pythonowych bibliotek z okolicy obsługi XML. A w zależnościach nie ma, i dlatego będzie bugreport...

1. anshee napisał(a):
23 maja 2008, 00:02:51

Uhm, update’ował. Tylko, że jak przy każdym update będzie się publikować nowa wersja to IMO mało wygodne. Zdarza mi się często edytować, dla większych wartości ‘często’.
Nie da się tam jakoś haszować notek (po urlu pewnie najlepiej, ie. najprościej) i przy nowych sprawdzać czy taka już nie była opublikowana?

2. rozie napisał(a):
23 maja 2008, 06:47:27

Pewnie to pytanie musiałbyś zadać autorom swojego silnika generującego RSS – czy mogą nie oznaczać notki jako nowej po edycji. ;) Ja od swojej strony nie mam niestety możliwości zawiadować tym w prosty sposób. Ale skoro zmiany były, to prawie nowa notatka… ;) Anyway, jak zmiany były, to bym się nie przejmował.

3. ike napisał(a):
23 maja 2008, 15:49:09

Przecież planeta już działa poprawnie. aktualizuj wpisa.

4. rozie napisał(a):
23 maja 2008, 15:51:50

Tak, dzięki wytężonym wysiłkom udało się doprowadzić planetę do działania. Reportbug wkrótce.