Nielimitowana siła szyfrowania w Javie.

28 lutego, 2008

Domyślnie Java jest rozpowszechniana w wersji z ograniczoną siłą szyfrowania (zapewne niesławne ograniczenia dotyczące eksportu technologii krypograficznych z USA). Przeciętnemu użytkownikowi ciężko zauważyć różnicę, ale niedawno jeden z programów stwierdził, że hasło to może być do 8 znaków, albo muszę zdjąć limity w Javie.

Samo usunięcie ograniczeń polega na pobraniu ze strony Suna pliku zip z o nazwie Java Cryptography Extension (JCE) Unlimited Strength Jurisdiction Policy Files 5.0 (tu: dla wersji 5.0 - jakoś do niej przywykłem, dla wersji 6.0 istnieje analogiczny plik) i rozpakowaniu go do stosownego katalogu, w przypadku Debiana i Javy zrobionej make-jpkg - do /usr/lib/j2re1.5-sun/lib/security/

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z make-jpkg i zrobić paczkę z Javą, a następnie skorzystać z opisnego kiedyś sposobu i wprowadzić modyfikacje (tu: zmiana plików) w tejże paczce. Ponieważ tak jest elegancko i Debian way - polecam.

PS. Zamiast bawić się w samodzielne paczkowanie sunowskiej javy można skorzystać z pakietu sun-java5-jre i okolicznych znajndujących się w sekcji non-free oficjalnego repozytorium. Bez JCE, z tego, co widzę (i czasami bez update'ów od Suna, przynajmniej jakoś długo trzeba było czekać, ale jeśli nam to nie przeszkadza, to sposób dodania JCE jest analogiczny.

1. lidia napisał(a):
28 lutego 2008, 15:47:36

Ja tu liczylam na jakies zdjecia a Ty mi tu o javie…

2. ike napisał(a):
28 lutego 2008, 20:24:19

rozie: a czemu nie zgłosiś buga w BTS Debiana, że nie ma JCE?

3. rozie napisał(a):
28 lutego 2008, 20:39:25

A w sumie mógłbym, ale widzę, że idą w dobrą stronę: http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugreport.cgi?bug=466675

4. bmalkow napisał(a):
29 lutego 2008, 14:22:45

To już nie ograniczenia eksportowa USA. Z tego co wiem to ograniczenie jest spowodowane przepisami krajów w których java będzie używana. Czyli jest wyrównane w dół.
Jakby to były przepisy USA to byś nie mógł pobrać tego pacza.

5. rozie napisał(a):
29 lutego 2008, 15:56:06

bmalkow: Zdecydowanie USA ma coś takiego u siebie. Do niedawna w Debianie była wersja non-us z silnym szyfrowaniem właśnie. Tak czy inaczej, w przypadku Polski liczy się dostęp do silniejszej kryptografii.

6. Pomiędzy bitami napisał(a):
07 listopada 2009, 10:56:37

Własna paczka z Javą w Debianie.

Co jest potrzebne? Dostęp do internetu, przeglądarka, zainstalowany pakiet java-package .Wchodzimy na stronę Suna z pobieraniem Javy SE . Wybieramy pobieranie najnowszej wersji Java SE Runtime Environment JRE . Klikamy Download .[...]