True Combat: Elite 0.49

19 października, 2006

W końcu miałem chwilę czasu, żeby dokładniej się przyjrzeć TCE. Poprzednia wersja (0.48) była grywalna, miała parę ciekawych rozwiązań, ale grywalnością nie powalała, głównie za sprawą niezbyt dopracowanych map. Nowa wersja, obok zmian w silniku graficznym, silniku gry oraz silniku dźwięku, to przede wszystkim nowe, zmienione, dopracowane mapy (na razie kilka sztuk). Są dość skomplikowane, do każdego punktu wiele dróg - prawdopodobnie pozwoli to na ciekawe taktyki. Jak dla mnie - po 2-3h grania - nieźle zbalansowane, przynajmniej w trybie 'wybij jak najwięcej graczy z przeciwnej drużyny' - za granie z zadaniami na razie się nie brałem.
Wymagania sprzętowe nie są powalające (Radeon 9200 SE generalnie wystarcza do 800x600), gra jest darmowa, niezła optycznie i ciekawa. Wielosystemowa - działa pod Linuksem, MacOS i Windows.
Z wad: jak na razie mało map (ale za to dopracowane). Niektóre mapy mają problem z uruchomieniem (problemy z pamięcią), ale dodanie wygooglanych parametrów przy uruchomieniu rozwiązuje problem:

+set fs_game tcetest +set com_zoneMegs "128" +set com_soundMegs "64" +set com_hunkMegs "256"

Ogólnie polecam na długie jesienne i zimowe wieczory.

PS. Jest to gra taktyczna, raczej teamplay niż szybkie brawurowe akcje. Coś bardziej Coutnerstrike, niż Quake.